بخش پیربکران یکی از بخش های شهرستان فلاورجان می باشد. جمعیت بخش پیربکران در سال 1400 حدود 70000 نفر برآورد شده است. شهر پیربکران در فاصله سی کیلومتری مرکز اصفهان قرار دارد.

شهر پیربکران شامل محله های جوچی، رارا، خروشاد، فرتخون، کرافشان و پاوا می باشد.

آثار تاریخی و فرهنگی و همچنین آثار طبیعی شهر پیربکران شامل پل بابامحمود ، بقعه محمد ابن بکران، زیارتگاه استراخاتون پیربکران(سارا خاتون)، رودخانه زاینده رود پیربکران، دشت زیبای محله کرافشان شهر پیربکران، دشت زیبای محله جوچی شهر پیربکران، قلعه سلیمان جوچی می باشد.

بقعه پیربکران  شاهکار معماری ایران در قرن هشتم که تمامی مصالح رایج معماری ایران شامل سنگ، چوب، آجر و خشت در آن است. تمامی تزئینات و آرایه های معماری شامل کاشی کاری، گچ بری، نقاشی و تزئینات سنگی دوره اسلامی را دارد که این مکان محل درس و زندگی یکی از عرفای بزرگ قرن هشتم به نام محمد ابن بکران بوده است و بزودی ثبت جهانی خواهد شد.

مجموعه استراخاتون پیربکران نیز یک مجموعه فرهنگی مذهبی مربوط به هموطنان کلیمی با دو هکتار وسعت و 30 بنای تاریخی و گورستان بزرگ متعلق به 1800 سال پیش و یکی از ظرفیت های بزرگ گردشگری ماست.

پل بابامحمود پیربکران قدیمی ترین پل تاریخی بر روی زاینده رود است که در دوره ایلخانی ساخته شده است.  البته بخشی از پل در دوران صفویه و قاجار انجام شده است و 90 درصد آن مرمت شده است.

ویدئوی عمارت محمدابن بکران(بقعه پیربکران)مکان یابی پیربکران


برچسب ها : پیربکران، شهر پیربکران، بخش پیربکران، آثار تاریخی پیربکران، گردشگری پیربکران، اقامتگاه بومگردی پیربکران، تور گردشگری پیربکران، مناظر دیدنی پیربکران، سفر به پیربکران، جاهای دیدنی پیربکران، درباره پیربکران، روستاهای پیربکران، تحقیق در مورد شهر پیربکران، پیربکران کیست، قبرستان یهودیان پیربکران، گردشگری پیربکران، بازدید از اماکن تاریخی پیربکران