شهرستان فلاورجان یکی از شهرستان های تاریخی استان اصفهان هست که تاکنون 504 اثر تاریخی در آن شناسایی شده و تا پایان سال 1399 تعداد 32 اثر در فهرست آثار ملی ثبت شده است. با پرونده هایی که آماده شده است و پیگیری های انجام شده، تا پایان سال 1400، تعداد آثار ثبتی شهرستان فلاورجان به عدد 76 خواهد رسید. 

تعداد 21 اثر تاریخی شهرستان فلاورجان با اعتبار بالغ بر 50 میلیارد ریال با همکاری دستگاه های دولتی و بخش خصوصی مرمت و بازسازی شده است.

از جمله بناهای شاخص مرمت شده شهرستان فلاورجان می توانیم به بقعه پیربکران با قدمت 800 ساله، مسجد جامع اشترجان، پل فلاورجان، پل بابامحمود، مجموعه استراخاتون و چند برج کبوتر شاخص اشاره کنیم. 

قرار است تا 6 ماه آینده با اعتباری بالغ بر 20 میلیارد ریال مجموعه تاریخی برج های کبوترخانه روستای هویه و چهاربرج مرمت و بازسازی شوند.

اقامتگاه بومگردی برج کبوتر نیز در شهر طاد احداث شده است و آماده پذیرایی از میهمانان و گردشگران داخلی و خارجی شهرستان فلاورجان می باشد.

برچسب ها : آثار تاریخی فلاورجان، مرمت، مرمت بناهای تاریخی فلاورجان، حافظ کریمیان، میراث فرهنگی فلاورجان، ثبت ملی آثار تاریخی فلاورجان، شهرستان فلاورجان، شهرستان های تاریخی استان اصفهان، ثبت در آثار ملی کشور، بازسازی آثار تاریخی فلاورجان، مرمت و بازسازی بقعه پیربکران، مرمت و بازسازی مسجد جامع اشترجان، مرمت و بازسازی پل فلاورجان، مرمت و بازسازی پل بابامحمود پیربکران، مرمت و بازسازی مجموعه استراخاتون، مرمت و بازسازی برج های کبوتر شاخص فلاورجان، گزارش صدا و سیما، گزارش خبری شبکه پنج اصفهان، خبرگزاری صدا و سیما